Komunitní centrum pro válečné veterány Olomouc
KCVV Olomouc

Adresa:
Tř. 1. máje 3
779 OO Olomouc

Telefon:
Recepce:
973 403 131
Vedení:
973 403 130
973 403 132

e-mail:
info@kcvvolomouc.cz

web:
www.kcvvolomouc.cz

Otevírací doba:

UPOZORNĚNÍ: V týdnu 27. - 30. 12. 2022 bude KCVV Olomouc pro veřejnost zavřené.

Po09:00-12:0013:00-16:00
Po-Čt08:30-11:3012:30-17:00
08:30-11:30---

KCVV je součástí Vojenské nemocnice Olomouc

Logo VN Olomouc

KCVV v médiích

 

Naši partneři:

BENEFITY PRO VÁLEČNÉ VETERÁNY

 

VÁLEČNÝ VETERÁN a RODINA VOJÁKA

 

 

 

Spolupracují s námi:

 

 

 

 

 

Letní příměstský tábor KCVV Olomouc 2022

18. - 22. 7. 2022

V týdnu 18. - 22. 7. 2022 pořádalo KCVV Olomouc již druhý ročník letního příměstského tábora. Letos se ho zúčastnilo 15 dětí ve věku 6 - 12 let. Pro děti byl připraven pestrý program zaměřený na venkovní aktivity v Olomouci a jejím okolí.

První den byl věnován vzájemnému seznámení a následně pak návštěvě Pevnosti poznání, kde si děti prohlédly interaktivní muzeum popularizace vědy.

V úterý jsme navštívili 153. ženijní prapor v Olomouci, kde vojáci pro děti připravili skvělý program. Děti shlédly ukázku ručních zbraní a zastřílely si ze vzduchovky. Poté si vyzkoušely, jak je náročné udržet hasičskou hadici s proudící vodou a mířit jí na konkrétní cíl. Díky horkému počasí nevadilo, když se přitom trochu namočily. Děti měly také možnost vyzkoušet si práci s hledačkou kovů a řídit pyrotechnického robota. Návštěva u ženistů se dětem moc líbila.

Ve středu jsme navštívili výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje na ulici Hněvotínská v Olomouci. Děti si prohlédly záchranářskou helikoptéru a dozvěděly se vše důležité o jejím provozu a vnitřním zdravotnickém vybavení. Cestou zpátky do komunitního centra děti plnily úkoly olomoucké letní akce "S kočkou Olou po Olomouci". Odpolední doba pak byla věnována malování obrázků pro druhoválečné veterány z Centra komplexní péče o veterány VN Olomouc.

Předposlední den příměstského tábora jsme strávili v krásném prostředí Školícího a výcvikového střediska Jívová. Děti se tady setkaly s vojenskými policisty, kteří si pro ně připravili bohatý a pro děti poutavý program. Kromě toho, že si zasoutěžily v týmových hrách, se také seznámily a vyzkoušely si vybavení pyrotechniků a vojenských dopravních policistů. Velice zajímavá byla také ukázka výcviku a zásahu služebního psa. Tento den se maximálně povedl, takže po krátkém ochlazení v místním potoce a dobrém obědě děti odjely spokojené a plné zážitků zpět do Olomouce.

Poslední den tábora jsme věnovali návštěvě vojenské nemocnice. Pan Ing. Frank nás provedl sklepními prostory nemocnice, které nejsou příliš veřejně známé a jsou také trochu strašidelné. Po skončení prohlídky jsme pak navštívili druhoválečné veterány v Centru komplexní péče o veterány VN Olomouc, kde jím děti předaly své kresby. A pak už jen zbývalo se rozloučit a slavnostně příměstský tábor KCVV Olomouc 2022 zakončit.

Náš letošní letní příměstský tábor utekl jak voda a vzhledem k projevované spokojenosti dětí se evidentně povedl. Většina dětí se netajila se svým přáním se tábora za rok zúčastnit znovu. Takže v roce 2023 na shledanou.